خانه / بارداری / هفته دوم بارداری -نی نی بال

هفته دوم بارداری -نی نی بال

هفته دوم بارداری هفته ای است که اسپرم خود را به تخمک می رساند. با تغییرات بدن خود در هفته دوم بارداری آشنا شوید.

بیایید در مورد آنکه سفر کودک شما در هفته‌ی دوم بارداری (شامل تخمک گذاری و باروری) چگونه آغاز می‌شود بیشتر بدانیم.

کودک در حال رشد در هفته دوم بارداری

تا این نقطه کودک شما هنوز پا به عرصه‌ی وجود نگذاشته است، ولی این هفته زمانی است که در آن تخمک‌گذاری انجام می‌شود. تخمدان شما یک تخمک بالغ (رسیده) را در شیپور رحمی رها می‌کند. این تخمک منتظر رسیدن اسپرم‌هایی می‌ماند که مسیر ۱۵ تا ۲۸ سانتیمتری رحم و گردنه‌ی آن را طی می‌کنند. با اینکه در لحظه‌ی شروع سفر، بین ۷۵ تا ۹۰۰ میلیون اسپرم حرکت‌شان را آغاز می‌کنند، ولی تنها کمتر از هزار اسپرم موفق به عبور از مسیر رحم می‌گردند و در نهایت فرصت نفوذ به تخمک و انجام بارداری تنها نصیب یکی از این اسپرم‌ها می‌گردد.

 تصویری از درون

هیچ تصویر سونوگرافی‌ای از نوزاد آینده‌ی شما در دو هفته ی اول وجود ندارد. با اینکه پزشک شما این دو هفته را جزئی از دوران بارداری شما محاسبه می‌کند ولی شما واقعا باردار نیستید. گیج شدید، نه؟ پزشک شما برای محاسبه‌ی زمان وضع حمل، ۴۰ هفته پس از آخرین دوره ی ماهانه ی شما را در نظر می‌گیرد. اگرچه به طور قطع شما در این تاریخ باردار نبوده‌اید، با این وجود این بهترین تخمین برای محاسبه‌ی زمان تولد نوزاد شماست. (مگر آنکه از تصاویر سونوگرافی برای تعیین زمان دقیق‌تر استفاده کنید.)

 

نوزاد شما در هفته دوم بارداری چه اندازه است؟

تاریخ وضع حمل شما از اولین روز پس از آخرین قاعدگیتان محاسبه می‌شود. حاملگی و لقاح در حدود دو هفته پس از این تاریخ صورت می پذیرد و در واقع، این زمانی است که شما باردار محسوب می شوید. تنها در مدت زمان ۴۰ هفته، نوزاد شما از ابعاد یک دانهی کوچک به اندازهی یک هندوانهی بزرگ میرسد.

آزمون تخمین جنسیت؟

دانستن جنسیت کودک شما یکی از مراحل هیجان‌انگیز برای بسیاری از والدین محسوب می‌شود، ولی شما باید چند ماه برای انجام اولین سونوگرافی اولتراسوند خود منتظر بمانید. حتی با استفاده از سونوگرافی هم هیچ تضمین قطعی‌ای وجود ندارد که شما جنسیت کودک خود را دریابید.
ninibal.ir

مطلب پیشنهادی

غربالگری دیابت بارداری - نی نی بال

غربالگری دیابت بارداری – نی نی بال

غربالگری دیابت بین هفته‌های ۲۴ و ۲۸ بارداری انجام می‌شود. آزمایش غربالگری گلوکز که آزمایش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *