خانه / بارداری / دانستنی‌های بارداری / خرافات و باورهای غلط در مورد بارداری

خرافات و باورهای غلط در مورد بارداری

باورهای غلطی از قدیم الایام در مورد بارداری رایج بوده که مسلما به گوش شما هم رسیده اند. مطمئنا شما هم چیزهای زیادی در مورد کارهایی که باید و نباید در این دوره انجام دهید شنیده اید. احتمالا مادربزرگ شما هم وقتی مادر شما را باردار بوده، این خرافات را باور داشته ولی این دلیل نمی شود که شما هم آن ها را باور کنید. مسلما نمی توان به همه این خرافات در یک متن کوتاه اشاره کرد ولی دراینجا به چند نمونه از معروف ترین و بامزه ترین باورهای غلط مربوط به این دوران اشاره شده است.

بشنو و باور نکن ,خرافات شایع در بارداری

اگر سوزش معده داشته باشید، بچه شما موهای زیادی خواهد داشت

با توجه به اینکه فرزندتان درحال رشد کردن و فشاردادن به جداره رحم شماست، فضای کمی در معده وجود دارد و درد و سوزش معده در نه ماه بارداری کاملا طبیعی است. هیچ مدرک و دلیلی برای باور اینکه سوزش معده نشان دهنده این است که بچه شما با موهای زیادی روی سرش متولد می شود، وجود ندارد.

اگر همسرتان چیزی که هوس کرده اید را به شما ندهد، گل مژه می زند

این حرف حقیقت ندارد. اگرچه به این معنا هم نیست که شخصی که غذایی که یک خانم باردار هوس کرده را از او دریغ کند، از هرخطری درامان است…

رابطه زناشویی زمان زایمان را جلو می اندازد

این باور درست است. لذت جنسی زن هورمون اوکسی توسین را ترشح کرده و شما را آماده زایمان می کند. اسپرم مردها حاوی هورمون پروستاگلاندین بوده و می تواند منجر به انقباض شکم شود. داشتن رابطه جنسی معمولا در پایان یک بارداری سالم و طبیعی توصیه می شود.

ماه کامل یعنی بچه دار شدن

با اینکه این باور هنوز خیلی زنده است و در همه اتاق های زایمان هم به آن اشاره شده، ولی این افسانه ای است که علم هنوز آن را اثبات نکرده است.

مطلب پیشنهادی

پیشگیری از بروز ترک‌های بارداری - نی نی بال

پیشگیری از بروز ترک‌های بارداری – نی نی بال

هفت راه برای جلوگیری از ترک پوست در بارداری ترک‌های پوستی که به دلیل کشیدگی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *